Koncerts 06.05.12
06.12.2010.
Gruzijas himna
Kartlu dzīves hronikā minēts, ka Didgori kaujas laikā gruzīnu armijai parādījies Sv. Georgs, kurš, nostājies armijas priekšā, palīdzējis uzvarēt neticīgos. Bez jebkādiem pārspīlējumiem Vahušti Bagrations rakstīja „nebija neviena pakalna, kur kura nebūtu Svētajam Georgam veltītas baznīcas”, tamdēļ nav brīnums par nostāstu, ka Gruzijā Svētajam Georgam veltītu baznīcu esot tikpat, cik dienu gadā – 365. Vēsturnieks Ivane Džavahišvili atzīmē, ka „Svētā Georga vārds tiek godā turēts visās baznīcās un visos svētkos Gruzijā”. Gruzīnu tauta Svētā Georga dienu svin divas reizes gadā, pie kam ir vēl arī daudzi teritoriāli svētki kā, piemēram, Hevsuretijā Hahmatis Džvari (Hahmati krusts), Gudanis džvari (Gudani krusts) un Sanebis Džvari (Sanebi krusts). Gergisoba, Giorgisdžvroba, Usanetoba, Arbooba, Tetri Giorgoba – šie visi tautas svētki ir saistīti ar Svētā Georga vārdu.Grigols Peradze atzīmē, ka 1180. gadā Jeruzalemes latīņu patriarhs rakstījis, - „Austrumos dzīvo viena kristiešu tauta, kareivīga, drosmīga, stipra un liela. Tai neizskaitāmi daudz kareivju. Šo tautu sauc par georgiāņiem, tā kā viņi ar bijību pielūdz Svēto Georgu, uzskata to par savu aizstāvi un karognesēju cīņā ar neticīgajiem un godā to visaugstāk visu svēto starpā”.

Nav brīnums, ka liela daļa pasaules gruzīnus sauc par džordžiešiem, žoržiešiem un georgiešiem.

Jānis Batonišvili (1768-1830) raksta, ka 11.gadsimtā valdošajam Gruzijas caram Dāvidam Agmašenebeli esot bijuši Svētā Georga zirga iemaukti.

Svētais Georgs Gruzijas ģerboņa vairogā attēlots 1672. gadā. Krievijā izdotajā „Tituļarņikā” un 1735. gadā turpat izdotajā Vahušti Bagrationi darbā, tas ne reizi vien figurējis Gruzijas valsts ģerboņos. Svētā Georga atrašanās uz ģerboņa vairoga purpursarkanā fona parāda tā svarīgumu un nozīmi gruzīnu tautas dzīvē.
 
Gruzijas himna
                  
                              
Chemi khatia samshoblo,
                               Sakhate mteli kveqana,
                               Ganatebuli mta-bari,
                               Tsilnaqaria Ghmerttana.
                               Tavisupleba dghes chveni
                               Momavals umghers didebas,
                               Amodis tsiskris varskvlavi
                               Da or zghvas shua
                               brtsqindeba,

                               Dideba tavisuplebas,
                               Tavisuplebas dideba!                            
Gruzijas simboli
Gruzijas Valsts karogs

Gruzijas Valsts karogā uz sidraba (balta) fona attēlots sarkans taisnstūru krusts un četri mazi krusti, kas ir Jēzus Kristus un četru evaņģēlistu simbols. Pirmo reizi šis kristīgajā pasaulē atpazīstamais simbols piefiksēts 1099. gadā uz krustneša Bujonas Godfruā ģerboņa par Dieva kapa aizstāvēšanu. No šī laika šī ģenerāļa zīme kļuvusi par Dieva kapa, kā arī Kristietības centrs – Jeruzalemes simbolu. To dēvē trim dažādiem nosaukumiem: Bujonas Godfruā ģerbonis, Jeruzalemes ģerbonis un Svētā zīme.Sidraba (baltā) krāsa heraldikā nozīmē nevainību, tiklību, tīrību, gudrību, sarkanā – vīrišķību, drosmi, taisnīgumu un mīlestību.

Šis karogs kā norāde uz Gruzijas teritorijām attēlots Andželino Durčeri (1339), Frančesko un Domeniko Piciganu (1367), Sigera (1565) jūras kartēs.

Gruzijas ģerbonis

Gruzijas ģerbonī uz purpursarkana vairoga zirgā attēlots sidrabots Svētais Georgs zirgā ar nimbu zelta krāsā, kurš ar zelta šķēpu pievarē sidrabotu pūķi. Virs šķēpa atrodas gruzīnu, t.i. ibēriešu kronis. Vairogu tur divas zelta lauvas. Zem šķēpa stilizēti savīts vīnogulājs ar lentu, uz kuras mūsdienu gruzīnu šriftā rakstīta devīze „Spēks vienotībā”.Svētais Georgs

Kristīgajā pasaulē Svētais Georgs atzīts par Dieva vārdā cīnošos vadoni un zemes bruņniecības patronu. Svētais Georgs atzīts par bēdā iekļuvuša cilvēka aizstāvi, viņa glābēju no visa veida ļaunuma un nelaimes.

Sēdošs uz balta zirga, Svētais Georgs, pretspars ļaunam un uzvaras simbols, ir kļuvis par gruzīnu slēptāko ideālu paudēju. Gruzijā Svētais Georgs ir īpaši populārs. Šajā ziņā neviena zeme nespēj līdzināties Gruzijai. Jau no senseniem laikiem gruzīnu tauta Svēto Georgu uzskata par savu aizstāvi un cīnītāju.